Forum E-sznaucery Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Czy sznaucer jest odpowiednim psem dla mnie?
Sylwester 

Wysłany: Wto 25 Lis, 2014 19:41   Czy sznaucer jest odpowiednim psem dla mnie?

Chciałbym dla swoich dzieci na gwiazdkę podarować psa. Nie wiem jednakże czy lepiej kupić psa rasowego czy kundla. Są to małe dzieci, chciałbym dlatego, ażeby to nie był duży i wymagający pies. Trochę czytałem o pieskach rasy sznaucer miniaturowy. Są to na tyle małe pieski, że spokojnie w moim małym mieszkaniu sobie poradzą. Taki mały piesek może być prawdziwym przyjacielem dzieci i nauczyć ich odpowiedzialności. Chciałbym, żeby moje dzieci wychowywały się ze zwierzętami. Nie znam się i nie chciałbym, aby okazał się agresywny. Nie chce ryzykować. Nie wiem jakie psy dobrze czują się w małym pomieszczeniu. Chodzi mi też o to, ażeby był na tyle spokojny, ażeby dzieci bez problemu się znim bawiły, wychodzić na spacer czy opiekować się nim. Może macie doświadczenie w tym . Czy jest jakaś rasa szczególnie przyjazna dla dzieci? Chcę, żeby dzieci miały jakieś zwierzęta, ale boję się, że je narażę. Chcę być pewny, że piesek, którego im podaruję będzie prawdziwym przyjacielem. Czy ktoś się na tym zna.

michal-wm 

Wysłany: Sro 26 Lis, 2014 10:27   

kupowanie psa bądź innego zwierzaka dziecku na prezent jest, moim zdaniem, zły pomysłem, pies to nie zabawka, co będzie z pieskiem jak dziecku się znudzi albo nie spodoba się, znając życie trafi biedak do schroniska. Co do tego czy sznaucer się nadaje, powiem tak nie ma ras agresywnych każda nadaje się do życia z dziećmi są tylko nieodpowiedzialni właściciele. Nawet miniatura może w nieodpowiednich rękach zmienić się w "krwiożerczą bestię" :lol: sorki za przykład. Małe mieszkanie nie jest przeszkodą aby mieć psa, swego czasu miałem na 30m 6 piesków większości to "znajdy". odwiedź z dziećmi jakieś schronisko niech się oswoją ze zwierzakami może nawet pobawią się z nimi a przy okazji jakiś bidula zyska kochający domek. To musi być twoja przemyślana decyzja a nie widzimisię dziecka

weszka 
Ekstrawagancja FCI

Wysłany: Nie 30 Lis, 2014 13:20   

Żaden pies nie nadaje się dla dzieci w takim kontekście :> Dziecko nie zna potrzeb psa, nie wie jak się nim zajmować, nie ma cierpliwości, wyczucia, potrzebnej wiedzy. Tego wszystkiego może się wspaniale nauczyć ale obserwując jak psem zajmują się dorośli i pomału na miarę swoich możliwości być wciągane w opiekę nad psem. Dziecko nie powinno z psem wychodzić na spacer nawet jeśli jest to mały pies więc z tego także nie odciąży rodziców.
Pies nie jest nianią, nie jest maszynką do zabaw. Są psy które lubią towarzystwo dzieci, lubią proponowane zabawy ale wszystko ma swoje granice i tego należy dziecko nauczyć - nie jest tak jak niektórym się wydaje że pies nie powinien dziecku nic zrobić nawet jak dziecko mu dokucza. Są takie co nie zrobią i odejdą, a są takie które po psiemu dadzą do zrozumienia że sobie tego nie życzą i nie ma w tym winy psa.
Decyzję należy więc przemyśleć czy ma się chęć dzielić czas pomiędzy wychowywanie dzieci i wychowywanie psa. Szczeniak wymaga wiele czasu, jest bardzo absorbujący więc trzeba się z tym liczyć. Nie ma znaczenia czy jest rasowy czy nie - każdy pies ma swoje potrzeby. Jedyne co radzę to jeśli rasowy to tylko z hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce, a jeśli nierasowy to z adopcji poprzez schronisko, dom tymczasowy czy od organizacji pomagającej bezdomnym psiakom. Nie kupujcie pieska za 200 czy 500 zł (albo i więcej) ł od dziwnych pseudo-organizacji bo to duża szansa na kłopoty.

Truskaweczka 

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014 19:42   

Sznaucery miniaturowe są cudownymi psami :) Sama mam jednego i właściwie jeździ z nami wszędzie, ostatnio był nawet na wesele z nami pod Warszawą w[url=http://www.promenadacountry.pl/imprezy-pikniki/wesela]Promenada[url] :) Cudowne miejsce, piesek miał gdzie pobiegać, nie mógł zostać sam w domu i trochę się obawialiśmy, że będzie nam przeszkadzał na weselu, ale okazało się, że od razu zadomowił się i oswoił z dużym tłumem ludzi :) Z dziećmi też się bawił!

witekperynkosz 

Wysłany: Wto 30 Gru, 2014 15:25   

nie bylem przekonany do sznaucerów, ale jakoś skradły me serce :)

agatajez 

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015 12:35   

Kupowanie psa, jak się nie ma o jego wychowaniu, psychice i potrzebach żadnego pojęcia jest bardzo złym pomysłem. Kupowanie psa, żeby dostarczyć dzieciom zajęcia, jest jeszcze gorszym pomysłem. Lepiej zapisać je na zajęcia dodatkowe. Skąd pewność, że będą w ogóle zainteresowane zwierzakiem dłużej niż tydzień? Szczeniak sam z siebie nie będzie "na tyle spokojny, żeby dzieci sobie z nim poradziły", łatwiej o takie cechy u rozwiniętego zwierzęcia (w tym wypadku należy adoptować dojrzałego psa z jakiejś fundacji lub schroniska).

Wiem, że sprawa nieaktualna, ale może komuś innemu to da do myślenia. Mam nadzieję, że dzieci autora wątku na gwiazdkę dostały jednak cokolwiek innego niż żywe zwierzę.

Odpowiedz do tematu