Forum E-sznaucery Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Sznaucer miniatura nie chce jesc suchej karmy
mati7700 

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 15:12   Sznaucer miniatura nie chce jesc suchej karmy

Witam. A wiec mam problem taki jak w temacie . Moj sznaucerek nie chce jesc wogole suchej karmy, nawet po przeglodzeniu caly dzien podchodzi do miski powacha i proboje ja zakopac. Najlepiej to by jadl tylko jedzienie ludzkie. Zdarzalo sie ze nawet do jedzenia z puszki podchodzil powachal i odchodzil. Bylem u weterynarza i mowil ze jest z nim wszystko wporzadku i moze jest wybredny a wiec probowalem juz karm: Royal Canin, Acana, Purina,Chapi i Frolic(frolica to jeszcze jako tako jadl ale wiem ze to jest syf). Co mam z nim zrobic ?

ala_s 

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 18:09   

Gotować mu :-)

mati7700 

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 18:38   

ala_s napisał/a:
Gotować mu :-)

A nie da sie zrobic cos zeby ta karme zaczal jesc? To ze mu moge gotowac to wiem. Przeciez jak byl malutki to wcinal sucha karme ze az mu sie uszy trzesly tylko teraz cos wybredny sie zrobil. Zapomnialem jeszcze dodac ze piesek ma dopiero 6 miesiecy.
Ostatnio zmieniony przez mati7700 Wto 07 Lut, 2012 18:44, w całości zmieniany 1 raz  

green-girl 

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 19:39   

Oczywiście że możesz coś jeszcze zrobić poza gotowaniem. Wygrać z psem tą "walkę". Jeden dzień głodówki to prawie nic! Nie łam się i karm psa regularnie nasypując mu zawsze o tych samych godzinach jedzenie do miski i zabieraj je po 15 minutach jeśli nie zje. Spróbuj tak robić przez 7-10 dni i poczekaj na efekty. W między czasie pies oczywiście nic innego nie dostaje!
Będą efekty :)

ala_s 

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 20:08   

a może ostatnie zęby mu sie wyrzynają i go bola przy gryzieniu suchej karmy? wtedy ta niechec jest przejsciowa. Mozesz sporbowac mu moczyć karme i sprawdzić czy tak bedzie jadł

mati7700 

Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 21:07   

No wlasnie najbardziej zaczelo sie to jak mu te zeby zaczely wypadac. Ale dzisiaj mu sprawdzalem i ma juz prawie wszystkie nowe. Po calym dniu moja dziewczyna mu nasypala pelna miske i zjadl. Zobaczymy co bedzie jutro rano... Musze jeszcze sprobowac karmy z jagniecina bo jeszcze nie probowalem, moze mu lepiej bedzie podchodzila.

Odpowiedz do tematu